Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZELENÁ TŘÍDA POD MODRÝM NEBEM

19. 6. 2013

 

Zelená třída pod modrým nebem
 
Naše škola byla úspěšně podpořena grantem na projekt „Zelená třída pod modrým nebem“ v rámci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí na podporu přírodních učeben. Do přípravy projektu byli také úspěšně zapojeni žáci naší základní školy. 
            Nejprve jsme si jen vyprávěli o tom, jaké by to bylo krásné, kdybychom se za krásného jarního a letního počasí mohli také učit venku. Pak  žáci začali kreslit a malovat, jak by si představovali, že bude přírodní učebna vypadat, a za mnohé návrhy by se nemusel stydět ani profesionální malíř či architekt. Nakonec jsme navrhovali, jakou zeleň bychom zde mohli ještě vysadit, kde by mohl být jaký záhonek, aby přírodní učebna byla kompletní. Netušili byste, kolik zahradníků máme ve škole. Žáci hýřili nápady, takže pro nás nebylo tak těžké předložit návrh pro zpracování projektu.
            Děkujeme paní starostce Martině Rašínové, že nám pomohla získat tento grant a my se již těšíme na to, jak se budeme učit v naší krásné nové přírodní učebně na školní zahradě.
 
                                                                                          Mgr. Elena Průchová, ředitelka školy
 
 
 
 
 
 
Vážení a milí rodiče,
srdečně Vás zveme na slavnostní otevření „Přírodní učebny pod modrým nebem“, které se koná 26. června 2013 od 18.00 hodin na školní zahradě.
Všichni srdečně zváni.
ZŠ a MŠ Polevsko