Lentilkový týden

30. 5. 2011

Projekt s názvem Lentilkový týden se ve škole v Polevsku objevil poprvé v loňském roce. Pro velkou úspěšnost a hlavně oblíbenost u dětí i jejich rodičů proběhl tento týden plný barev i letos. Je to týdenní projekt zaměřený na procvičení vědomostí z oblasti prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Vše je doplněno barvami pro každý den. Žáci tak mohou přijít v oblečení určené barvy a získat body nejen v testech, ale i největším počtem barevných svršků a doplňků. Fantazii se meze nekladou. Během těchto dnů chodí žáci do školy barevně sladěni a plní různé úkoly. Každý den má příslušnou barvu a školáci i školkáčci se snaží dané barvě přizpůsobit a tím získávají body. Děti se snaží barvám přiblížit naprosto ve všem. K přidělené barvě nosí nejen oblečení, ale i různé módní doplňky a dokonce se slaďují svačinky. Letos se sbíraly body za barvu modrou, červenou, oranžovou, žlutou a zelenou. Bylo vidět, že rodiče berou tyto dny také vážně a zodpovědně, protože své ratolesti vždy hezky připravili. Pohled na žáky byl vždy dost zajímavý, když byl každý oblečen ve stejné barvě. Mnohé „modely“ byly až k pobavení, když některé z dětí, ve snaze získat co nejvíce bodů, mělo na sobě pět triček stejné barvy, dlouhé i krátké kalhoty a troje boty k tomu. Velkou výhodu měly dívky, protože téměř každá z nich doplnila svůj celkový model o spoustu gumiček a sponek do vlasů, naušnic, řetízků a náramků. Avšak všichni, i chlapci, berou Lentilkový týden sportovně a hlavně jako velkou legraci. Nakonec se sečtou body za všech pět barevných dní a vyhlásí se lentilkový král a královna. Letos korunu lentilkové královny získaly v 1. třídě Eliška Schandlová a ve druhé třídě Natálka Knytlová a po jejich boku budou celý rok kralovat v 1. třídě Ondřej Socha a ve 2. třídě Jakub Slánský. Už teď se všichni těšíme na třetí ročník tohoto týdne,  který je plný barev a je zábavou pro děti i rodiče.

Robert Schäfer  a Mgr. Dagmar Kučerová, ZŠ a MŠ  Polevsko